Znaczenie ziół dla królika

Znaczenie ziół dla królika

Dieta królika może wydawać się nam wyjątkowo prosta, ale tak jest tylko i wyłącznie do momentu, kiedy to zwierzę żyje w pełni na wolności, bo wtedy jest skazane na zjadanie tego, co samodzielnie znajdzie. Jako hodowcy powinniśmy jednak bardzo dokładnie poznać jego potrzeby i wybrać najlepsze składniki paszowe. Na suszonych ziołach możemy opierać się swobodnie dosłownie zawsze, bo posiadają one stosowne certyfikaty świadczące o bardzo wysokiej jakości. Zrozumiemy to zresztą po poznaniu szczegółów odnoszących się do produkcji czegoś takiego.

Kiedy powinniśmy zainteresować się suszonymi ziołami?

zioła dla królika suszoneSzczególny wzrost zainteresowania i poziomu sprzedaży producenci takich właśnie ziół odnotowują w okresie jesieni zimy, ponieważ wtedy dostęp do świeżych ziół jest praktycznie całkowicie odcięty ze względu na panujące warunki atmosferyczne. Miejmy jednak świadomość, że w niektórych przypadkach zioła w wersji suszonej będą po prostu zdrowsze, ale należy tutaj uwzględniać również indywidualne potrzeby konkretnego gatunku. Chodzi między innymi o to, że młodym osobnikom lepiej jest podawać jako źródło witamin takie właśnie zioła, gdyż w przeciwieństwie do świeżych nie doprowadzą one do rozwolnienia na skutek nadmiaru wody. Zioła dla królika suszone nie powstają nie z jakiejś odpadów czy niewielkich kawałków tylko z pełnowartościowych fragmentów, co możemy bardzo łatwo rozpoznać po ich wyglądzie. Nawet bez żadnego doświadczenia z zakresu botaniki znajdziemy tam przecież koniczynę czy lucernę, która ma bardzo korzystny wpływ na organizmy tych zwierząt. Może bowiem prowadzić do stopniowego zmniejszenia stanów zapalnych i innych negatywnych zjawisk tego typu. Pomimo doskonałego smaku w tym wszystkim jest nawet witamina C i inne potrzebne składniki.

Dlatego dzięki ziołom króliki rzadziej chorują bez konieczności podawania środków farmakologicznych. Tym bardziej że takie zioła są bardzo dokładnie badane w profesjonalnych laboratoriach i zbierane tylko z najlepszych miejsc. To gwarantuję brak zawartości jakichkolwiek toksyn czy innych szkodliwych substancji tego typu. Również proces suszenia odbywa się specyficznych warunkach, ponieważ w przeciwieństwie do siana jest on prowadzony tam, gdzie nie ma mocnego słońca, które mogłoby zniszczyć witaminy zawarte w tych cennych składnikach.