Uzależnienie od leków oraz alkoholu

 

Uzależnienie kojarzy nam się albo od alkoholu albo od narkotyków. Jednak są także inne rodzaje uzależnienia, o których nie mówi się zbyt często. Dodatni zapewne należy uzależnienie obrobienia zakupu, uzależnienie od leków oraz uzależnienie od hazardu i gier. Mimo wszystko wszystkie uzależnienia bez względu na rodzaj są chorobą. Jedne możemy samodzielnie wyleczyć i się pozbyć tego wstrętnego nałogu. Jednak będąc w fazie bardzo zaawansowanej o pomoc musimy poprosić specjalistów bądź lekarzy terapeutów.

Rzadkie uzależnienie od leków

leczenie uzależnień od lekówZdecydowanie uzależnienie od leków jest rzadsze niż np. uzależnienie od alkoholu. Jednak można takie spotkać. Zazwyczaj zaczyna się od niewinnej porcji lekarstwa. Przy bólu głowy bierzemy jedną lub dwie tabletki przeciwbólowe. Jednak o uzależnieniu możemy umówić jeśli takich tabletek spożywamy kilkadziesiąt ciągu jednego dnia. Pomijając fakt bycia uzależnionym bardzo Wypływa negatywnie na swoje zdrowie. Ponadto uzależnione osoby bardzo często tracą kontakt z rzeczywistością. Każde leczenie uzależnień od leków jest długotrwałe. Zresztą każda terapia jest długo trwała i wymaga od nas sporej pracy. Mimo wszystko dzięki determinacji oraz silnej woli każdy chory może pozbyć się uzależnienia. Potrzebna jest przy tym bardzo silna wola, pomoc i zaangażowanie rodziny a także oczywiście pomoc terapeutów i psychologów. Ważna jest terapia psychologa ponieważ bardzo często wszystko siedzi po prostu w naszej głowie. Silna chęć wyjścia z nałogu, a także pomoc rodziny jest tutaj bardzo ważna. Każdy uzależniony musi mieć na kogo liczyć. Najgorszą opcją jest gdy rodzinę odwraca się właśnie od uzależnionego momencie kiedy on najbardziej potrzebuje ich wsparcia oraz pomocy. Dlatego mając podda ham osobą uzależniona nie odwracajmy się od niej po prostu wyciągnijmy do niej swoją dłoń.

Bez względu na chorobę musimy podjąć leczenie. Czasami wyjście z danej choroby to krótki proces zakończony sukcesem. Jednak są też takie choroby, w których leczenie trwa bardzo długo i jest bardzo trudne. Do takich chorób niewątpliwie należą wszelkie go rodzaju uzależnienia. Częściej spotykane uzależnienia od alkoholu lub rzadziej spotykane uzależnienie od leków lub hazardu. Nigdy jednak nie należy tracić nadziei. Mimo wszystko trzeba wierzyć, że uda się nam pokonać jakiś nałóg.

 

Top