Ścienne płyty betonowe

Beton to od pewnego czasu jeden z podstawowych surowców do produkcji elementów wykończeniowych i dekoracyjnych. Wprowadzanie materiałów wykończeniowych z betonu zapoczątkowała moda na industrialny design lecz obecnie dzięki pracy nad nowoczesnymi mieszankami betonowymi można uzyskać efekt pasujący do każdego wnętrza. Płyty betonowe ścienne to jeden z doskonałych przykładów tego typu rozwiązań.

Nowoczesne mieszanki betonowe do produkcji płyt ściennych

płyty betonowe dekoracyjneBardzo duża ilość powszechnie znanych materiałów budowlanych dzięki zastosowaniu nowych technologii produkcji zyskuje nowe właściwości. Daje to bezpośrednio możliwość ich zastosowań w zupełnie niespodziewanej roli. Beton był uważany za materiał, z którego nie sposób produkować wykwintne detale wykończeniowe lecz właśnie wprowadzenie nowych technologii umożliwia obecnie wytwarzanie wielu przedmiotów i elementów konstrukcyjnych o charakterze dekoracyjnym. Wspomniane wcześniej płyty betonowe dekoracyjne to element stosowany bardzo powszechnie i to nie tylko dla otrzymania aranżacji o charakterze industrialnym. Są to lekkie panele otrzymywane najczęściej przy zastosowaniu technologii GRC polegającej na zbrojeniu betonu architektonicznego włóknem szklanym. Dzięki tym zabiegom panel betonowy jest cienki i lekki. Powierzchnia płyty betonowej oraz jej kształt może być dowolnie modelowany wykorzystując znakomite właściwości plastyczne betonu architektonicznego. Dowodem są płyty dekoracyjne trójwymiarowe z bardzo bogatym wzorem przestrzennym. Producenci dostarczają na rynek płyty betonowej dekoracyjne niemal w dowolnym kolorze. Są one barwione w masie przy użyciu naturalnych komponentów w postaci kruszyw i innych składników. Dlatego też nie ma żadnego problemu by dopasować kolor i fakturę płyty do określonego stylu wnętrza. Płyty betonowe same w sobie mają wysoki stopień hydrofobowości lecz jest on podnoszony przez impregnaty. Dzięki temu z powodzeniem można je stosować do zabudowy ścian w miejscach o dużej wilgotności.

Z punktu widzenia montażu płyty betonowej to bardzo wdzięczny materiał dający się układać w czysty i szybki sposób. Dzięki zastosowaniu rozproszonego zbrojenia płyt cyrkonem można je dowolnie docinać bez obawy o pęknięcia. W przypadku uszkodzeń mechanicznych usterki usuwa się bardzo szybko poprzez użycie gotowych mas naprawczych. Na rynku istnieje bardzo wielu producentów ściennych betonowych płyt dekoracyjnych, a ich oferta dostępna jest w internecie.

Top