Przezorny rolnik zawsze ubezpieczony

Praca w rolnictwie wymaga doskonałej organizacji w obrębie budynków gospodarczych. Wszystko musi być na swoim miejscu, tak aby zawsze gotowe było do użycia. Nieodłączną częścią życia nowoczesnego rolnika stało się operowanie wielkogabarytowymi maszynami rolniczymi, takimi jak ciągniki czy kombajny. Nie może im nigdy zabraknąć oleju napędowego, dlatego każdy gospodarz powinien wyposażyć się w specjalny przenośny zbiornik.

Rodzaje zbiorników na paliwo

przenośny zbiornik na paliwoZgodnie z rozporządzeniem ministerialnym z 2010 roku w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków i innych obiektów budowlanych dopuszcza się przechowywanie paliw płynnych, takich jak olej napędowy, na potrzeby własne użytkownika w naziemnym zbiorniku dwupłaszczowym. Oznacza to, że każdy rolnik może przechowywać paliwo na terenie swojego gospodarstwa, jeśli tylko jest odpowiednio zabezpieczone i chronione. Zanim wybierzemy zbiornik, musimy zastanowić się, gdzie go ustawimy i jakiej ma być pojemności. Nie wolno przy tym zapomnieć, że dopuszczalna pojemność to 5 m3, a sam przenośny zbiornik na paliwo należy sytuować z zachowaniem odpowiednich odległości od budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej, a także obiektów budowlanych i od granicy z działką sąsiada. Model dwupłaszczowy składa się z dwóch warstw stali lub tworzywa sztucznego, które oddziela bardzo mała pusta przestrzeń. To właśnie do tej wewnętrznej warstwy wlewa się wybrany olej napędowy, a zewnętrzna pełni funkcję ochronną. Profesjonalne wykonanie rurociągów i zaworów, gwarantuje, że olej nie przeniknie do gruntu.

Należy pamiętać, że współcześnie nie wolno już przechowywać paliw w beczkach i jeżeli chcemy mieć olej napędowy pod ręką, będziemy musieli zdecydować się na zakup zbiornika dwupłaszczowego. Modele przenośne są szczególnie wygodne, ponieważ można transportować je z miejsca na miejsce w razie potrzeby.

Top