Potrzebowałem zatrudnić Ukraińca do zakładu

Potrzebowałem zatrudnić Ukraińca do zakładu

Prowadzę firmę transportowo – remontowo. Zatrudniam wiele osób, ale wciąż brakuje mi rąk do pracy. Szczególnie na tych stanowiskach, które wymagają większej pracy fizycznej aniżeli umysłowej. Ostatnio zdecydowałem, że najlepiej będzie mi zatrudnić Ukraińców do pracy w moim zakładzie. Tacy ludzie nie boją się ciężkiej pracy fizycznej i z pewnością zaproponowana przeze mnie stawka będzie dla nich odpowiednia. Nie wiedziałem tylko, gdzie znajdę tego typu osoby.

Zatrudniłem pracownika z Ukrainy do zakładu

gdzie szukać pracowników z Ukrainy do zakładuZapytałem mojego znajomego, czy wie może gdzie szukać pracowników z Ukrainy do zakładu. Dowiedziałem się od niego, że najkorzystniej będzie dać ogłoszenie na ten temat na portalu społecznościowym. Obecnie wiele osób szuka w ten sposób pracy, ponieważ można się dzięki temu bezpośrednio skontaktować z pracodawcą. Wielu pracodawców szuka też w ten sposób pracowników z Ukrainy, ponieważ zazwyczaj są to osoby, które nie są zarejestrowane w żadnym urzędzie i w inny sposób byłoby ciężko ich znaleźć. Zrobiłem tak jak mi podpowiadał i muszę przyznać, że to było bardzo dobre rozwiązanie. W ten sposób szybko znalazłem pracowników, którzy byli zainteresowani pracą w moim zakładzie. Dzięki temu, że w ogłoszeniu zamieściłem od razu wszystkie informacje, zgłaszały się do mnie tylko osoby zainteresowane pracą na danym stanowisku i posiadające odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie do wykonywania tego zawodu. Najważniejsze było dla mnie to, że byli gotowi do podjęcia pracy od zaraz. W ciągu kilku dni przeprowadziłem z nimi rozmowy kwalifikacyjne i podpisałem umowę z jedną osobą, którą zdecydowałem się zatrudnić. Kilka tygodni później otrzymałem nowe, duże zlecenie do realizacji i postanowiłem znowu zatrudnić Ukraińców. Tym razem potrzebowałem kilku osób do pracy. Wiedziałem już, jak szukać tego typu pracowników, dlatego tym razem od razu zamieściłem odpowiednie ogłoszenie.

Teraz też nie miałem problemów ze znalezieniem pracowników z Ukrainy. Okazało się, że w naszym kraju przebywa dużo osób z Ukrainy, którzy szukają stałego, pewnego zatrudnienia. Często są to wykwalifikowane i bardzo dobrze wykształcone osoby. Jeśli ktoś wie jak szukać tego typu osób to bez problemu znajdzie osobę jakiej potrzebuje, bez względu na to na jakie stanowisko prowadzi rekrutacje.