Potrzebowałam wielorazowych majtek poporodowych

Potrzebowałam wielorazowych majtek poporodowych

 

Byłam w ciąży i przygotowywałam się do mojego pierwszego porodu. Już w połowie ciąży zaczęłam kompletować wyprawkę do szpitala dla siebie i dziecka. Długo zastanawiałam się nad tym, jakie rozwiązania będą najlepsze i jakie akcesoria są niezbędne w tych pierwszych dniach po porodzie. Jednym z niezbędnych akcesoriów były majtki poporodowe. Moja przyjaciółka, która kilka porodów miała już za sobą doradziła mi, żeby wybrać majtki wielorazowe. Zapytałam jej, dlaczego tak uważa.

Zalety wielorazowych majtek poporodowych

wielorazowe majtki poporodoweDowiedziałam się od niej, że zwyczajnie bardziej opłaca się kupić jedne wielorazowe majtki poporodowe i tylko wymieniać w nich wkłady higieniczne. Przede wszystkim jest to jednak bardziej praktyczne i komfortowe dla młodej mamy rozwiązanie. Według niej, najlepiej jest wybrać majtki poporodowe wykonane z przewiewnej siateczki. Taka siateczka jest niezwykle miękka i delikatna, w niczym nie utrudnia poruszania się i funkcjonowania w tych trudnych chwilach. Wielorazowe majtki poporodowe są wykończone są wykończone delikatną, nieuciskającą gumką. Dzięki temu pomagają w utrzymaniu wkładu poporodowego we właściwym miejscu, tak żeby się nie przesuwał, co jest niezbędne do tego, aby odpowiednio chłonął on upławy. Wielorazowe majtki poporodowe nadają się do stosowania przez kilka dni i nie trzeba ich wymieniać za każdym razem, kiedy zakładamy nowy podkład poporodowy. Jest to bardzo komfortowe i praktyczne rozwiązanie, szczególnie dla kobiet po ciężkich porodach, które mogłyby mieć problem z samodzielnym zmienieniem takich majtek. Zachęcona takimi opiniami mojej przyjaciółki zdecydowałam się zakupić wielorazowe majtki poporodowe w jednym ze sklepów internetowych. Bez problemu znalazłam takie majtki w bardzo niskich, przystępnych cenach i w wielu rozmiarach. Dzięki wyborowi właściwego rozmiaru majtki są wygodne i komfortowe w użyciu.

Przekonałam się o tym już wkrótce kiedy byłam, bezpośrednio po porodzie i położna mi je nałożyła. Majtki okazały się bardzo dobrym rozwiązaniem. Dzięki nim mogłam zachować odrobinę intymności bez bólu, ponieważ majtki poporodowe są tak zaprojektowane, żeby nie urażać ani nie naciskać na ranę poporodową. Takie majtki sprawdzają się świetnie zarówno przy porodach naturalnych jak i cesarskich cięciach.