Nowoczesne kopiarki działają online

Urządzenie drukujące i kopiujące można spotkać w każdym biurze. W niektórych używa się małych drukarek atramentowych a w innych używa się profesjonalnych i wielofunkcyjnych kopiarek. Te drugie rzadziej spotkamy w małym biurze. Nawet rozmiary tych urządzeń wymagają do ich używania całkiem sporej powierzchni. Na szczęście jedną kopiarkę można podłączyć do wszystkich urządzeń znajdujących się w jednym biurze. Urządzenia te działają online.

Kopiarkę można kupić bądź wynająć

nowoczesne kopiarki - szczecinDuże firmy, banki czy instytucje rządowe korzystają z ogromnych kopiarek, które są przygotowane do pracy na największych możliwych obrotach. Jeśli w jednej firmie drukuje się kilka tysięcy stron dziennie to nikt nie będzie tego drukował na drukarce atramentowej. Wystarczy jedna kopiarka online w całej firmie, banku czy urzędzie i każdy pracownik może na niej drukować bez ograniczeń. Takie solidne urządzenia kopiujące mają również wiele innych funkcji jak chociażby skanowanie. Wiadomo jednak, że kupowane są głównie z myślą o drukowaniu dużej ilości dokumentów. Kupowane albo wynajmowane, bo dzisiaj wynajmuje się nowoczesne kopiarki – Szczecin jest tu przykładem – wraz z ich obsługą i pełnym serwisowaniem. W praktyce wygląda to tak, że zamawiamy nowoczesną kopiarkę do swoje firmy od firmy, która je wynajmuje. Kopiarkę dostarcza się Nam do firmy oraz podłącza i konfiguruje z firmową siecią. Za wynajem kopiarki płaci się miesięczną opłatę zależną od liczby drukowanych na kopiarce stron. W zamian za to firma, która dostarcza nam urządzeni zobowiązuje się do zapewnienia nam ciągłego funkcjonowania urządzenia. Jeśli kończy się w kopiarce toner to od razu pojawia się serwis, który wymienia nam go na nowy. Nie czekamy, nie musimy nigdzie dzwonić – mamy pełną i kompleksową obsługę naszego urządzenia.

Jest też możliwość zakupu takiego urządzenia kopiującego za gotówkę. Tylko, że wówczas trzeba się liczyć z kosztami serwisowania oraz z koniecznością samodzielnego dbania o ciągłość pracy tego urządzenia. Jeśli skończy się toner i zapomnimy kupić nowego to możemy liczyć się z tym, że będziemy mieć całkiem spory przestój w działaniu firmy. A przecież wiadomo, że nikt nie może sobie na taki przestój pozwolić. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest wynajęcie maszyny wraz z pełną obsługą.

Top