Na duże zakupy można wynająć samochód dostawczy

Gdy w planach są większe zakupy – na przykład sprzętu AGD lub RTV – to najczęściej korzysta się w tym celu z oferowanego przez sklepy transportu. Może się jednak okazać, że transport może być dostępny dopiero za kilka dni. Co zrobić w takiej sytuacji, żeby nie czekać aż tyle na dostawę tylko przywieźć sprzęt do domu od razu? Można wynająć sobie auto dostawcze z wypożyczalni i wszystko przywieźć sobie samemu. Są dwa sposoby na wypożyczenie dostawczaka.

Auto dostawcze można wynająć na minuty

wynajem samochodów dostawczych - katowiceW większości polskich miast oferowane są dzisiaj samochody do wypożyczenia na minuty. W tym modelu można wynająć zarówno auto osobowe jak i dostawcze. Przy czym z samochodami o większej ładowności jest tak, że na taki wynajem umawia się telefonicznie. Minimalny czas, na jaki można wynająć dostawczaka to sześćdziesiąt minut, czyli godzina. Dlatego wypożyczeniem na minuty nazywa się to tylko dla dobrego odbioru marketingowego. Godzina wynajęcia takiego auta o dużej ładowności kosztuje około trzydziestu złotych, ale cena zależy od miasta. Jeśli z zakupami wyrobimy się w dwie godziny to taka dostawa będzie nas kosztować około sześćdziesięciu złotych. Można skorzystać też z drugiego sposobu i znaleźć najbliższą wypożyczalnię oferującą standardowy wynajem samochodów dostawczych – Katowice są przykładowo takim miastem, w którym taką wypożyczalnię można znaleźć w każdej dzielnicy. W tym przypadku obowiązuje dobowe rozliczenie wynajmu, ale zawsze można zapytać o możliwość pożyczenia auta na kilka godzin i na pewno taka możliwość będzie. W katowickich wypożyczalniach nie ma z tym większych problemów, żeby dostawczaka pożyczyć na kilka godzin. Zazwyczaj płaci się za to połowę stawki dobowej, czyli też około sześćdziesięciu złotych, ale auto możemy mieć na dłużej i zakupy zrobić na spokojnie i bez pośpiechu.

Jeśli trzeba kupić pralkę lub lodówkę to nie ma co liczyć na to, że taki sprzęt zmieści się do samochodu osobowego. Trzeba liczyć na transport oferowany przez sklep, ale może się to wiązać z kilkoma dniami oczekiwania. Lepiej zatem wynająć auto dostawcze i wszystko sobie samodzielnie przywieźć. Jeśli do sklepu mamy więcej niż piętnaście kilometrów to takie rozwiązanie może wyjść nawet korzystniej niż dostawa sklepowym transportem. Bo za dostawę też trzeba zapłacić, a jej cena zależy od liczby kilometrów.

Top