Masywne bramy przemysłowe w Wielkopolsce

Wielkopolska jest jednym z najszybciej rozwijających się województw gospodarczo. Wiąże się to oczywiście z duża liczba firm i przedsiębiorstw. Większość z nich posiada duże własności, do ochrony których potrzebne jest solidne ogrodzenie i masywna brama. Najczęstszym wyborem firm w dzisiejszych czasach są bramy przesuwne. Firmy oczywiście płacą specjalnym firmą nie tylko za sprzedaż bramy ale również za jej montaż. Jeżeli jednak chcemy zaoszczędzić troszkę pieniędzy, możemy przeprowadzić montaż na własną rękę. 

Jak zamontować bramę przemysłową?

bramy przemysłowe wielkopolskaMontaż bramy przesuwnej na własnym podwórku nie jest wcale rzeczą łatwą. Musimy skupić się na spełnieniu kilku kluczowych warunków. Pierwszym jest odpowiednie dopasowanie rozmiaru wózka do szyny bramy. Pozwoli to na jego poprawne przesuwanie się po szynie bramy. Na polskim rynku występują trzy rodzaje bram przesuwnych. Pierwsza są bramy z rozmiarami szyn 60x60x3.5 mm. Jeżeli zakupimy bramę tego typu, zakupić również musimy wózki z pakietem nr 60. W przypadku bram z rozmiarami szyn 70x70x4 mm, należy zamontować pakiet wózków nr 70. Jak łatwo można zauważyć adekwatnie do rozmiaru szyn (70x70x4 mm) dopasowane są numery pakietów wózków ( pakiet numer 70). Ostatnim rodzajem bram są bramy o rozmiarach szyn 80x80x5 mm. Są to ciężkie i masywne bramy przemysłowe, montowane zazwyczaj na własnościach dużych firm. Do tego typu bram pasują wózki z pakietem nr 80. Jeżeli nigdy wcześniej nie montowaliśmy wózków do bramy, będzie to w tym przypadku niezwykle trudne. Lepszym rozwiązaniem będzie, wpisanie w przeglądarkę frazę o treści: bramy przemysłowe Wielkopolska, i kontaktując się z firmą sprzedająca bramy, poprosić dodatkowo o jej montaż. Dodać należy również, że ewentualna wymiana wózków jest bardzo kosztowna i czasochłonna. Warto jest również przed wybraniem firmy, sprawdzić opinie i komentarze osób, który już korzystały z usług danej firmy. Pozwoli nam to wybrać firmę obdarzoną największym zaufaniem wśród klientów. 

Istnieją oczywiście jeszcze większe i cięższe bramy, może te z rozmiarami szyn 80x80x5 mm. Są to jednak bramy robione jedynie na specjalne zamówienie. Do tego typu bram, potrzebne będą również specjalnie wzmacniane wózki z dodatkową liczba rolek. Przy bramach lżejszych ważny jest również wybór tworzywa. Warto wybrać wózki tworzywowe z poliamidu. Jest to bardzo wytrzymały materiał, dzięki któremu praca bramy będzie odbywała się w ciszy przez wiele lat. Jest to tworzywo odporne na korozję i inne czynniki zewnętrzne, dlatego stosowany jest do prawie wszystkich bram na posesjach domowych.

Top