Książki religijne – czyli o tym co katolik powienien przeczytać?

Książki religijne – czyli o tym co katolik powienien przeczytać?

Każdy katolik chce się rozwijać. Zwłaszcza jeżeli chodzi o kwestie swojej wiary. Budowania tożsamości. Można to zrobić na różny sposób. Poprzez chodzenie do kościoła. Branie udziału w różnego typu nabożeństwach. Dobrym sposobem jest zapisanie się do jakiejś katolickiej wspólnoty. Jednak to nie jedyne rozwiązanie. Bardzo dobrą opcją jest między innymi literatura katolicka.

Książki katolickie – po co sięgnąć?

ciekawe książki katolickie - bestselleryBardzo dobrą opcją są tak zwane ciekawe książki katolickie – bestsellery zwłaszcza. W tym miejscu warto zatem zapytać, jakie książki na rynku katolickim są najbardziej popularne? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Po pierwsze istnieje wiele pozycji, po które należy sięgnąć. Po drugie, w ostatnim czasie, widać ogromne zainteresowanie ludzi. W Polsce od kilku lat możemy zaobserwować wzrost zainteresowania wiarą. Tematami powiązanymi z religią. Czy wynika to z niepewnych czasów? Czy może z tytułu wyższej świadomości społecznej? Tego nie wiemy. To co jednak jest pewne to oczywiście sprawa, że książki potrafią bardzo pozytywnie wpływać na naszą wiarę i na nas samych. Co zatem warto wybrać? Jakie książki stały się bestselerami na rynku katolickim? Tych pozycji jest co najmniej kilka. Jedną z pierwszych, które należy wymienić to oczywiście książki księdza Piotra Glasa. Jego książki skierowane są do wszystkich ludzi, którzy swoją wiarę w jakiś sposób opierają o tematykę Maryi. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że jest to kapłan o maryjnym charyzmacie. Jednymi z najważniejszych pozycji są: „Dzisiaj trzeba wybrać”, „Ocalenie w Maryi”, „Ostatnie wołanie Maryi”. Kolejnym bardzo ważnym autorem, który jest wybierany zwłaszcza przez młodych katolików to, także ksiądz Dominik Chmielewski. Jedną z czołowych pozycji, po którą sięga wiele osób to między innymi książka pod tytułem: „Kecharitomene”.

Ksiądz Dominik Chmielewski to kaznodzieja, ewangelizator, który także opiera swoje duchowe kierownictwo o Maryję. Kolejnym z autorów – tym razem od strony świeckiej jest pan Arkadiusz Łodziewski. Kim jest? To ewangelizator i kaznodzieja, który naucza jeżdżąc głównie po Polsce. Jego książki to między innymi: „Boży poradnik relacji z Aniołami”, „Boży poradnik antydepresyjny”, „Boży poradnik zwycięstwa nad lękiem”. Najnowsza książka to: „Moja baza jest w niebie'.