Komfortowe łóżeczka drewniane

Przy urządzaniu pokoju dziecka trzeba się nieźle nagłowić, żeby wszystkie niezbędne rzeczy zmieścić i jeszcze żeby zostało wolne miejsce na zabawę. Najwięcej miejsca zajmują mebelki, więc trzeba szukać modeli funkcjonalnych.

Najlepsze łóżeczko dla dziecka

łóżeczka dziecięce z drewnaMaluchy mają często szalone pomysły, więc to co się znajdzie w ich pokoju, musi być bezpieczne i najlepiej przymocowane do ściany. Na pewno w pokoju nie może zabraknąć łóżeczka dziecięcego, szafy na ubranka, czy regału na zabawki. Najlepsze jakościowo są łóżeczka dziecięce z drewna. Przez pierwsze miesiące życia, dzieci głównie spędzają czas w łóżeczku, gdyż nie potrafią jeszcze siedzieć, ani chodzić. W tym czasie najlepiej się sprawdzi drewniane łóżeczko z pionowymi szczebelkami, które zabezpieczają malucha przed wypadnięciem. W sprzedaż znajdziemy modele w uniwersalnym rozmiarze, które mogą, ale nie muszą posiadać szuflady na samym dole. Może ona być wykorzystywana do przechowywania zapasowej pościeli, albo zabawek dziecka. Gdy dziecko stanie się większe i będzie mogło samo chodzić, to można wyciągnąć kilka szczebelków, aby maluch mógł samodzielnie wchodzić i wychodzić z łóżeczka. Kiedy dziecko wyrośnie z takiego łóżeczka, to można je zamienić na dziecięcy model z podwyższonymi brzegami, które ochronią malucha przed spadnięciem w trakcie snu. Rodzice najczęściej wybierają klasyczne modele na wysokich, czterech nogach, z szufladą na pościel. Jednak od paru miesięcy na rynku pojawiły się modele łóżeczek skandynawskich, które skradły serca rodziców i dzieci swoją prostotą.

Najlepsze łóżeczko dziecięce, to takie, które idealnie spełnia swoje funkcje, jest praktyczne, zajmuje niewiele miejsca i jest komfortowe. Dzieci dużo czasu spędzają w łóżku, więc warto zadbać, aby było to dla nich miejsce kojarzące się pozytywnie.

Top