Kokony idealne dla noworodków

Kokony idealne dla noworodków

W wyprawce dla niemowlaka musi znaleźć się bardzo dużo rzeczy. Nie wszystkie się przydają, ale zazwyczaj dopiero po pierwszym dziecku rodzice wiedzą co kupić, a co można ominąć przy zakupach dla kolejnego potomstwa. Z pewnością wyprawce niemowlęcej musi znaleźć się w łóżeczku, wózek, ubranka, pampersy oraz kokon niemowlęcy. Najwyższej jakości kokon przyda się przez około pierwszy rok życia dziecka. Można go zakupić w sklepach z artykułami dla dzieci.

Najlepszy kokon do spania

kokon dla dzieciMiękki kokon dla dzieci przyda się przynajmniej do ukończenia pierwszego roku. W takim kokonie doskonale usypia się dzieci, które lubią być zwinięte w kłębek. Zazwyczaj taki kokon ma obręcz wypełniona puchem. Boki wykonywane są i pokryte ze stuprocentowej bawełny, która jest miękka oraz nie podrażnia często wrażliwej skóry dziecka. Czasami dodatkowo wykorzystywany jest materiału o nazwie minky. Wygląda on jakby z wypustek miękkiego pluszu dzięki czemu jest bardzo przyjemne oraz delikatny. Oczywiście wszystkie rzeczy, które są przeznaczone dla naszego dziecka musimy albo wyparzyć albo wyprać. Dlatego materiał w tym wypadku jest bardzo ważne. Najlepsze kokony wykonane z najlepszej jakości materiałów można prać w temperaturze nawet do 60° w detergentach bardzo delikatnych. Zazwyczaj takie płyny do prania oraz do płukania są typowo przeznaczone dla dzieci. Kokony można kupić także w dwóch rozmiarach. Są dla dzieci dopiero narodzonych oraz dla dzieci większych. Oczywiście dzięki tasiemce można mocniej związać kokon by w środku było trochę ciaśniej. Dzieci, które od początku po urodzeniu śpią w takim kokonie, lubią w nim spać do momentu aż z niego po prostu nie wyrosną.

Wiele rzeczy w wyprawce noworodkowej jest jak się z czasem okazuje nie potrzebnych. O tym rodzice dowiadują się po fakcie. Napewno ubranka, wózek i papmersy się przydadzą. Mimo wszystko łóżeczko nie zawsze jest przydatne, szczególnie jeśli dziecko woli spać z rodzicami w ich łóżku. Wtedy przyda się napewno kokon zrobiony z najlepszej jakości materiałów. Wyznacza on delikatnie granice tylko dziecka. Rodzic czuje większy komfort jeśli między nim a dzieckiem jest właśnie taka granica. Kokon niemowlęcy można kupić w sklepie z artykułami i zabawkami dla dzieci lub sprzedaży internetowej.