Jak działa folia bezpieczna?

Jak działa folia bezpieczna?

 

Jeżeli mieszkamy na dolnych piętrach bloku, w pobliżu dyskoteki czy tez boiska z pewnością zastanawiamy się, jak uchronić szyby przed stłuczeniem. Można oczywiście zainwestować w specjalne kraty ale nie jest to rozwiązanie zbyt estetyczne. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na montaż specjalnych, wzmacniających szkło folii.

Zastosowanie folii bezpiecznych

folie bezpieczne warszawaWszyscy, którzy byli zmuszeni do wymiany szyby okiennej wiedza, jak duże są to koszty. Tymczasem gdy okna naszego mieszkania lub domu znajdują się w pobliżu boiska szkolnego czy też na przykład dyskoteki, bardzo trudno zabezpieczyć się przed stłuczeniem szyby w oknie. Oczywiście można zdecydować się na montaż specjalnych krat, ale nie jest to rozwiązanie zbyt estetyczne. Znacznie lepszym jest montaż specjalnych folii, które wzmocnią szkło i zabezpieczą przed próbą przypadkowego lub celowego stłuczenia. W tym celu przydadzą się nam folie bezpieczne Warszawa jest tym miastem, gdzie kupimy je bez problemu. Główna zaletą takich folii i ich przewagą nad rozwiązaniami alternatywnymi, takimi jak kraty czy okiennice jest fakt, ze nie zaburzają one estetyki elewacji budynku oraz nie utrudnią dostępu do wnętrza mieszkania promieniom słonecznym. Folie bezpieczne wykazują bardzo wysoką skuteczność w chronieniu szkła przed rozpryśnięciem, a dodatkowo mogą bardzo utrudnić potencjalnemu włamywaczowi dostanie się do wnętrza budynku przez okna. Szkło, które jest zabezpieczone folią bezpieczną pod wpływem bardzo dużego uderzenia może pęknąć, ale folia nawet po pęknięciu szkła będzie je utrzymywać  całości. To przed jak dużym uderzeniem będzie w stanie zabezpieczyć szkło folia będzie zależało od jej grubości. Grubość folii powinna być zaś uzależniona zaś od wytrzymałości samej szyby, na którą wpływ a z kolei jej grubość oraz ilość komór w danym oknie. Z takich folii korzystają już nie tylko właściciele mieszkań czy domów prywatnych, ale także właściciele różnego rodzaju firm, fabryk czy magazynów, którym również zależy na skutecznym zabezpieczeniu okien.

Szyby okienne, z racji tego, że wykonano je ze szkła, wymagają dodatkowego zabezpieczenia. W przeciwnym wypadku mogą się bowiem okazać bardzo podatne na wszelkiego rodzaju stłuczenia czy włamania. Obecnie do zabezpieczania okien wykorzystywane są specjalne folie.