Ile kosztuje wynajem wielkopowierzchniowego magazynu?

Ile kosztuje wynajem wielkopowierzchniowego magazynu?

 

W dzisiejszych czasach w każdej branży jedną z głównych ról odgrywa logistyka magazynowa. Pod tym fachowym pojęciem kryje się wszystko to co się wiąże z przechowywaniem i magazynowaniem towarów. Każda firma potrzebuje powierzchni, w której może przechowywać swoje towary. Małe firmy korzystają z każdej możliwej powierzchni w domu. Przy większej sprzedaży towarów nie da się pomieścić w garażu. Wówczas potrzebne jest pomieszczenie, które może służyć jako magazyn.

Wielkopowierzchniowy magazyn można wynająć

wielkopowierzchniowe hale i magazyny - bydgoszczPierwszą i najważniejszą informacją jest to, że magazyn można sobie wynająć i może on mieć dowolną wielkość oraz wygląd. Ofert wynajmu magazynów jest tak dużo, że każda firma znajdzie to czego potrzebuje. Wszystko jest jedynie kwestią potrzeb i oczywiście ceny jaką jesteśmy w stanie za taki wynajem zapłacić. Zasada jest prosta i dokładnie taka sama jak przy nieruchomościach mieszkalnych – im większy magazyn tym większe koszty jego wynajęcia. Natomiast koszty wynajmu zależą oczywiście od powierzchni, ponieważ liczone są od każdego jej metra kwadratowego. Ciekawe jest to jak dużym zainteresowaniem cieszą się dzisiaj wielkopowierzchniowe hale i magazyny – Bydgoszcz jest miastem, w którym praktycznie wszystkie tego typu obiekty mają swojego najemcę. Można oczywiście znaleźć nieruchomości dostępne do wynajęcia, ale trzeba przyznać, że w obecnej chwili jest ich całkiem niewiele. O wiele łatwiej wynająć sobie magazyn poza ścisłym centrum miasta. Wtedy można też liczyć na niższą cenę za metr. Firmy, które potrzebują powierzchni magazynowej muszą sobie jakoś radzić. To zawsze jest tak, że mała firma zaczyna od magazynowania towarów w garażu. Wraz z rozwojem firmy potrzebne są kolejne powierzchnie, które wykorzystywane będą w formie magazynu. Jeśli firma rozwija się dynamicznie to przychodzi taka chwila, że potrzebna jest o wiele większa przestrzeń.

Kiedy przechowywane i magazynowane towary nie mieszczą się już w garażu to pojawia się konieczność wynajęcia hali, która będzie pełnić funkcję magazynu. Wraz z rozwojem każdej firmy potrzebna jest jej coraz większa przestrzeń do magazynowania towarów. I dlatego właśnie powierzchnie magazynowe do wynajęcia cieszą się tak dużym popytem. Im dalej od centrum miasta tym taniej można taki magazyn wynająć.