Hipnoza to naukowa metoda leczenia

Co niektórzy zastanawiają się and podjecie specjalistycznego kursu w zakresie hipnozy. Podczas takiego specjalistycznego szkolenia uczestnicy między innymi uczą się od podstaw wywoływać hipnotyczny trans zarówno u siebie, jak i u innych osób. Niemniej istotna jest umiejętność budowania relacji z drugą osobą. Dzięki transom hipnotycznym można wzmacniać swoje umiejętności, co przekłada się bezpośrednio na komfort życia.

Czy można nauczyć się hipnozy?

nauka hipnozyHipnotyzerzy to osoby posiadające stosowany certyfikat uprawniający do wykorzystywania hipnozy w praktyce klinicznej. Mają za sobą co najmniej kilkadziesiąt godzin specjalistycznego szkolenia. Nie ulega bowiem wątpliwości, ze specjalista zajmujący się terapią za pomocą hipnozy powinien posiadać odpowiednie wykształcenie oraz umiejętności praktyczne. Wbrew powszechnym opiniom nauka hipnozy nie jest przeznaczona jedynie dla wąskiego grona wybrańców. Teoretycznie hipnozy mogą się nauczyć nawet dzieci w szkle podstawowej. Brzmi niesamowicie? Stosowanie specjalistycznych technik wprowadzających w trans hipnotyczny nie wymaga posiadania specjalnego talentu. Oczywiście ważne, bay przyszły hipnotyzer posiadał odpowiednie predyspozycje osobowościowe. W praktyce klinicznej przyda się bez wątpienia spokój oraz umiejętność nawiązywania kontaktu z innymi ludźmi. Podczas specjalistycznego kursu dotyczącego hipnozy można nauczyć się pracy z ciałem oraz podstawowych technik relaksacyjnych, do których należy wizualizacja oraz spokojny oddech. uczestnicy specjalistycznego szkolenia uczą się stosować w praktyce odpowiednie techniki indukowania transu. Otrzymują również przydatne narzędzia do pracy z osobą w stanie hipnotycznym. Nie ulega wątpliwości, ze za pomocą hipnozy można z powodzeniem leczyć nerwice, depresję oraz uzależnienia od substancji psychoaktywnych. Z sesji terapeutycznych korzystają również osoby cierpiące na PTSD.

Światowej sławy hipnotyzerzy często są skłonni dzielić się swoja wiedzą z innymi. Wbrew powszechnym opiniom hipnoza wcale nie jest magią ani oszustwem. To potwierdzona naukowo metoda, która pozwala na głęboki relaks oraz na przepracowanie nieuświadomionych traum z dzieciństwa. Kurs podstawowy z hipnozy kosztuje zazwyczaj ponad dwa tysiące złotych. Obejmuje między innymi  takie zagadnienia jak uważna praca z ciałem.

Top