Formaty płyt powstające w tłoczni

Zakłady tłoczące płyty CD i DVD to jedyne miejsca, w których możemy zamówić profesjonalne wykonanie płyty CD i DVD. W tłoczniach tego typu powstają zatem płyty wszystkich znanych wykonawców, którzy wydają aktualnie płyty CD. Jednak tłocznia może produkować płyty, które są tłoczone w różnych formatach. Mnogość formatów sprawia, że tłocznia może produkować praktycznie każdy rodzaj nośnika.

Jakie rodzaje płyt są produkowane w tłoczni?

tłocznia płyt cdPodstawowym rodzajem płyty, jaki powstaje w tłoczni, jest CD-AUDIO. To najbardziej rozpowszechniony rodzaj płyty z zapisanym dźwiękiem, który możemy znaleźć na rynku. Tłocznia płyt CD produkuje tego rodzaju nośniki dla wielu odbiorców. Jednym z nich są wykonawcy światowi i ogólnokrajowi, a kolejnymi wszelkiego rodzaju nośniki do prywatnego użytku, lub o wąskiej dystrybucji. Tłocznie mogą produkować także płyty audio z dodatkowymi danymi, które mogą być odtwarzane na komputerze. Następnym rodzajem płyt, jakie powstają w tłoczniach to oczywiście płyty z zapisanym materiałem wideo. Mogą to być zarówno płyty z obrazem wysokiej rozdzielczości, odtwarzanym przez sprzęt z niebieskim laserem, jak i zwykłe, klasyczne płyt DVD. Oprócz nich, w tłoczni mogą powstawać płyty VCD, które są nagrywane w mniejszej rozdzielczości, i są często wykorzystywane do uwieczniania prywatnych filmów z wielu uroczystości i koncertów.Formaty tego typu są popularne w sklepach muzycznych, gdzie są sprzedawane pod postacią koncertów i muzycznych DVD – audio.

Tłocznie prowadzą produkcje płyt na bardzo dużą skalę, gdyż tego typu nośniki są wykorzystywane zarówno do produkcji płyt muzycznych, jak i wszelkiego rodzaju nośników z danymi (gier, programów czy innych nośników komputerowych). Wiele nośników jest produkowanych dla czasopism i periodyków.

Top