Fascynator odpowiedni na każdą okazję

Zacznijmy od rozszyfrowania tajemniczego słowa fascynator. Samo słowo fascynator pochodzi z języka angielskiego. I nic w tym dziwnego ponieważ to właśnie Wielka Brytania, Irlandia, a niektórzy twierdzą, że nawet Australia są kolebką tego cuda. Co to właściwie jest fascynator? Otóż jest to niezwykle eleganckie nakrycie głowy. Jest ono nieodłącznym elementem chociażby wyścigów konnych, w których bierze udział rodzina królewska. I pomimo tego, że impreza ta ma charakter sportowy to kojarzy się właśnie z pokazem kobiecych różnorodnych nakryć głowy.

Jak dobierać fascynatory

fascynatorKapelusze, toczki, hatinatory nie są obce w żadnej modzie od stuleci. Okazuje się, że fascynator w polskiej modzie do nowoczesnych wynalazków również nie należy. To prawda częściej wybierane są inne, bardziej powszechne nakrycia głowy. Dopiero dojrzewamy do fascynatorów. Najczęściej są kojarzone z ekstrawaganckim detalem. Elementem kostiumowym a nie tylko ozdobnym. Jest to spowodowane tym, że wiele osób nadal nie wie jak je nosić, ale jeśli przyswoimy sobie kilka podstawowych zasad, fascynator będzie nie tylko strokiem ale przede wszystkim uzupełnieniem naszej stylizacji. Przede wszystkim powinniśmy dobierać fascynator do okoliczności. To na jaką okazję zamierzamy go użyć powinno dla nas stanowić punkt wyjściowy. Na tej podstawie powinniśmy prowadzić selekcję. Gdzie zatem możemy się w nim pokazać. Zdecydowanie dobrze będzie się w nim prezentować każda kobieta na ślubie i weselu. Co więcej fascynator na te okoliczności może być bardziej wyszukany i ozdobny. W tych uroczystościach możemy pozwolić sobie na odrobinę więcej. Możemy też pokazać się w fascynatorze na imprezie firmowe, na ważnej konferencji. Oczywiście w odróżnieniu od wybranego na wesele powinien być on bardziej stonowany, powściągliwy. To co odróżnia go od kapelusza to przyzwolenie noszenia go w pomieszczeniach.

W odróżnieniu od kapelusza nie trzeba go zdejmować. Jest to o tyle wygodne, że raz założony będzie towarzyszyć nam przez cały wieczór i nie będziemy musieli martwić się o utrzymanie nienagannej fryzury przy zdejmowaniu i zakładaniu. Może przypominać wianek z kwiatów, opaskę z piórami, mini cylinder czy mieć woalkę. Fascynator ma też wiele innych zalet oprócz różnorodnośći. Jest bardzo delikatny, kobiecy, bardzo elegancki. Trudno o bardziej szykowne nakrycie głowy.

Top