Czym jest endoproteza?

Czym jest endoproteza?

Rehabilitacja jest z całą pewnością czymś co zdołało poprawić życie wielu ludziom. Jednak w przypadku gdy stan stawu nie może zostać poprawiony ze względu na zbyt duże zniszczenia, stosuje się endoprotezę. Jest to sztuczny odpowiednik stawu po którego wszczepieniu stosuje się rehabilitację, o czym postaram się nieco opowiedzieć. Okazuje się to całkiem ciekawe, szczególnie skoro tak często wykonuje się ten zabieg w Polsce. Warto więc dowiedzieć się na ten temat czegoś więcej.

Rehabilitacja po wszczepieniu endoprotezy zapewnia wspaniałe efekty

efektywna rehabilitacja - endoprotezaOgółem najpierw stosowana jest rehabilitacja, która trzeba przyznać, w większości przypadków zapewnia wspaniałe efekty. Jednak w momencie gdy staw jest zbyt zniszczony i alternatywne metody nie dają sobie rady, to stosowana jest endoproteza. Jest to sztuczny staw stworzony z tytanu lub różnego rodzaju stopów metali, które są dobrze tolerowane przez organizm człowieka. W ciągu roku wykonuje się około czterdziestu do pięćdziesięciu tysięcy operacji wszczepiania endoprotezy w Polsce. Warto zauważyć, że operacja jest bezbolesna ze względu na wykorzystanie znieczulenia, a całość trwa około dwie godziny, przynajmniej jeśli chodzi o kolano. Po takim zabiegu pacjent musi zostać pod obserwacją jakiś czas, zazwyczaj kilka dni. Podczas tego okresu lekarze obserwują czy wszystko jest w porządku, a także podają różnego rodzaju leki. Już na kolejny dzień po zabiegu stosowana jest rehabilitacja, żeby pacjent przyzwyczaił się do endoprotezy. Z początku stosowana jest specjalna szyna, a jednocześnie pacjent powinien chodzić przy pomocy kuli. Ogółem jest to niezwykle efektywna rehabilitacja – Endoproteza może dzięki temu działać w pełni prawidłowo. Mimo wszystko istotne jest także to, żeby ten sztuczny staw dobrze się zgrał z organizmem. Tkanki wokół muszą się odpowiednio zregenerować, żeby zapewnić możliwość normalnego funkcjonowania.

Oczywiście konieczne jest żeby taką rehabilitację poprowadził dobry specjalista. Dzięki temu będzie można maksymalnie skrócić okres potrzebny na poprawę funkcjonowania endoprotezy. Na szczęście w Polsce jest wielu świetnych profesjonalistów, którzy wiedzą jak zapewnić maksymalne efekty. Wystarczy tylko sprawdzić kto w okolicy dobrze się na tym zna i posiada wiele dobrych opinii. Dzięki sztucznemu stawowi wielu ludzi zdołało znów żyć normalnie.