Czy wariograf jest bezpieczny?

Czy wariograf jest bezpieczny?

Kłamstwo towarzyszy nam od zarania dziejów. Ludzie zawsze oszukiwali, oszukują i oszukiwać będą, bo taka jest ludzka natura. Robimy to z różnych pobudek, ale przeważnie chodzi o ukrycie prawdziwych intencji, pokazania się w lepszym świetle lub zatajenia niewygodnych faktów. Bez względu w jakim celu to robimy, to zawsze reakcja naszego organizmu jest taka sama.

Jak wygląda badanie wariograficzne?

bezpieczne badania wariografemKiedy mówimy nieprawdę, to można powiedzieć, że nasze ciało się buntuje i wysyła sprzeczne komunikaty. Chodzi o mowę niewerbalną. która odbywa się poza naszą świadomością, dlatego też tak ciężko nad nią zapanować. Niewielu się to udaje, choć oczywiście jest to możliwe, ale wymaga bardzo dużo pracy i przede wszystkim świadomości własnego ciała i psychologii. Kiedy mamy do czynienia z osobą niepotrafiącą dobrze kłamać, to przeważnie szybko ją rozszyfrujemy, bo będzie ona jak małe dziecko, które po skłamaniu zaraz zakrywa usta. Jednak kiedy ewentualne kłamstwo pada z ust rasowego oszusta, który dodatkowo doskonale zna swoje reakcje, to sprawa może być dość trudna. W takiej sytuacji pomocne mogą być bezpieczne badania wariografem, którym każdy z nas może się poddać. Organizacją zajmującą się taką tematyką jest Instytut Badań Wariograficznych z siedzibą w Warszawie. Posiada on aż dwadzieścia siedem oddziałów w różnych miastach Polski, przez co mamy łatwiejszy dostęp do badań. Najczęściej korzystają z nich instytucje rządowe, sądowe, korporacje czy coraz częściej także osoby indywidualne. Skuteczność badania wariograficznego w dużej mierze zależy od sposobu prowadzenia i może wynosić nawet  dziewięćdziesiąt pięć procent, co stanowi doskonały wynik na tle innych metod. Jest ono bezpieczne, szybkie i łatwo dostępne. Choć jest ono odpłatne, to nie brakuje chętnych do wzięcia w nim udziału.

Głównym celem, dla jakiego wykonywane są badania poligraficzne jest ustalenie sprawcy wypadku, przestępstwa czy kradzieży oraz zaprzeczenia bądź potwierdzenie ewentualnej zdradzie małżeńskiej. Zakres wykorzystania badania wariografem jest bardzo szeroki, dlatego jest ono tak często wykonywane, pomimo, że wariograf został wynaleziony i opatentowany wiele lat temu. Za cenę tysiąca dwustu złotych, każdy z nas może przejść takie badanie. Co najważniejsze, nie można nikogo do niego zmusić.