Boisko sportowe z poliuretanu

Boisko sportowe z poliuretanu

Na nowoczesnych boiskach często można spotkać się ze specjalnym rodzajem nawierzchni. Zwykle, na dużych i profesjonalnych boiskach, po których biegają zawodowcy stosuje się murawę, jeżeli jest to stadion piłkarski lub żwir przy różnego rodzaju wyczynach lekkoatletycznych. Dla dzieci przy szkołach buduje się boiska, które mają specjalną nawierzchnię,

Wykorzystanie poliuretanu w nawierzchniach sportowych

profesjonalne nawierzchnie sportowe poliuretanoweNajczęściej można spotkać się z czerwoną lub niebieską nawierzchnią na boiskach. Profesjonalne nawierzchnie sportowe poliuretanowe mają bardzo ważną i charakterystyczną cechę – można je bez problemu montować w miejscach przeznaczonych dla dzieci. Są bardzo wytrzymałe i nie straszne im zmienne warunki pogodowe. Wiele boisk z użyciem pokryć poliuretanowych jest bez zadaszenia i nie tracą swoich kolorów jak i nie blakną od słońca. Można je zamontować na ziemi, trawie, asfalcie oraz betonie. Ich powierzchnia jest budowana tak, by amortyzować upadek oraz by można było zainstalować odpowiednie sprzęty do ćwiczeń. Oprócz przyszkolnych boisk bardzo często montuje się je na osiedlowych placach zabaw, gdzie nie trudno o kontuzję oraz o podrapane kolana. Po położeniu na powierzchnię bitumiczną poliuretanowego boiska należy pamiętać o odpowiedniej konserwacji obiektu. Pozwoli to zmniejszyć ewentualne koszta eksploatacyjne i zapewni długotrwałą jakość poliuretanu. Nawierzchnię pod wyczyny sportowe można układać metoda natryskowa, jak i poprzez nakładarkę. Przed wyborem odpowiedniej firmy warto zapoznać się z oferowanymi produktami i wybrać najlepszą jakość za jak najniższą cenę. Jako, że podczas sportu nie trudno i potknięcia bezpieczeństwo dzieci, młodzieży i zawodowych sportowców jest bardzo ważne, więc nie można pozwolić na montaż nawierzchni boiska twardej jak asfalt. Jeżeli upadków byłoby wiele, materiał mógłby by się wyszczerbiać i tworzyć dziury oraz wgniecenia. Dlatego oprócz odpowiedniej sprężystości, boisko musi być też odporne na wilgoć i łatwo przepuszczać wodę. Dla lepszej estetyki dobrze jest, gdy wysokojakościowy poliuretan jest odporny na ścieranie.

Sposobów na zaadaptowanie powierzchni jest wiele. Ważne, by wybrać odpowiedni rodzaj podłoża i wykonać je z jak najwyższą starannością i dbałością o detalu. W końcu, boisko ma latami spełniać swoją funkcję użytkową i nie chcemy wymieniać go co sezon. Dbanie o odpowiednie uzdatnianie wody oraz o konserwację nawierzchni jest równie ważne co poprawne odprowadzanie wody. Dlatego warto postawić na sprawdzoną firmę.