Betonowe stoły do gry w parku

Jakiś czas temu miasto przeprowadziło rewitalizację miejskiego parku, który znajduje się tuż obok mojego miejsca zamieszkania i choć na początku nie do końca mi to pasowało, to kiedy wreszcie park został otwarty okazało się, że mamy mnóstwo miejsca do grania w różne gry. 

Pięknie betonowe stoły do gry

betonowy stół do gryRok temu zaczęła się rewitalizacja parku znajdującego się obok mojego domu. Na początku nie byłam tym faktem ucieszona ponieważ bardzo lubiłam codziennie tam spacerować natomiast wówczas nie zabrano mi tę możliwość. Z drugiej jednak strony cieszyłam się ponieważ park miał po remoncie oferować bardzo dużo rozrywki dla każdego. Jednak to przyszło mieszkańcom miasta zweryfikować dopiero podczas otwarcia, czyli parę miesięcy temu. Rzeczywiście w parku znajdował się teraz ogromny plac zabaw dla dzieciaków, ale także i boiska do gry w piłkę, siłownie pod chmurką, tory przeszkód, oraz coś, co niezwykle mi się spodobało, czyli betonowy stół do gry, a w zasadzie kilka stołów. Przy niektórych można było zagrać w szachy lub warcaby, inne z kolei służyły do grania w chińczyka. Najbardziej jednak spodobało mi się to, że właśnie zrobiono stół do szachów. Od dziecka uwielbiam grać z dziadkiem w tę grę i teraz miałam możliwość, aby zaprosić go na partyjkę do mojego ulubionego parku. Stoły betonowe były ponadto bardzo pięknie wykonane i jednocześnie wyglądały na bardzo solidne co pozwalało mi wierzyć, że przetrwają długie lata w każdych warunkach pogodowych.

Kiedy pierwszy raz przyszłam z dziadkiem do parku, aby zagrać w szachy zastałam tam bardzo miły widok. Spodziewałam się, że przy stołach będą grali nieliczni i jeśli już, będą to głównie starsze osoby, a tymczasem kiedy podeszliśmy bliżej zauważyliśmy, że gra głównie młodzież ze swoimi rodzicami. Bardzo mnie to ucieszyło ponieważ uważam, że szachy są najlepszą grą, która rozwija umysły młodych osób. 

Top