Baza noclegowa oferowana przez Kudowę Zdrój

Dolny Śląsk słynie z licznych zabytków, klimatycznych miejscowości i bogatej historii. To tutaj znajdziemy najwięcej pałaców i magicznych dworków. Wśród wielu atrakcji na szczególną uwagę zasługuje Kudowa Zdrój. Ta mała uzdrowiskowa miejscowość, położona w pobliżu granicy z Czechami, corocznie ściąga rzesze turystów i kuracjuszy. Bogata w bazę noclegową o zróżnicowanym charakterze zaprasza przez cały rok proponując czynny wypoczynek i relaks.

Baza noclegowa w Kudowie Zdrój

noclegi kudowa zdrójKudowa Zdrój ma status uzdrowiska. Corocznie odwiedzana jest przez tłumy kuracjuszy pragnących wykorzystać walory klimatu i położenia geograficznego miejscowości, dlatego noclegi Kudowa Zdrój zapewnia przez cały rok. Hotele, pensjonaty i domy zdrojowe oferują, poza noclegami, w swoich usługach spa, zabiegi na ciało i masaże. Położone w pobliżu pięknego Parku Zdrojowego sprzyjają spacerom i korzystaniu z walorów klimatycznych miejscowości. Znajdująca się w parku pijalnia wód zdrojowych wspomaga kurację. Źródła bogate w minerały i pierwiastki mają pozytywny wpływ na zdrowie i przyspieszają regenerację organizmu. Dlatego licznie spędzają tu czas emeryci i osoby na rekonwalescencji po operacjach i zabiegach chirurgicznych. Czyste powietrze, cudowny uzdrowiskowy mikroklimat mają bardzo pozytywny wpływ na ciało i duszę. Kuracjusze, którzy preferują bardziej klimatyczne noclegi Kudowa Zdrój zapewnia je u lokalnej społeczności w gospodarstwach agroturystycznych, które oferują liczne atrakcje – lokalną kuchnię, wieczory tematyczne czy ogniska z wizytami okolicznych gawędziarzy. Bliskość przyrody, spokój, świeże powietrze sprzyja relaksowi i efektywnemu wypoczynkowi. Ale tę formę noclegów wybierają również turyści, który czynnie spędzają wolny czas. Okoliczne stoki i trasy biegowe zachęcają narciarzy, którzy w bezpośrednim sąsiedztwie noclegów mogą oddać się swoim pasjom. To również bardzo dobra forma dla rodzin z dziećmi i baza wypadowa na górskie wycieczki po okolicznych szlakach bogatych w zabytki architektury, kapliczki i rzeźby. Najbardziej lubianą i tym samym niespotykaną atrakcją jest Kaplica Czaszek pochodząca z osiemnastego wieku. Jedna z niewielu takich sakralnych zabytków wyłożona po sufit kośćmi lokalnej społeczności ściąga turystów z wszystkich stron świata.

Kudowa Zdrój to niesamowita miejscowość, idealna do spędzenia wolnego czasu z przyjaciółmi czy rodziną. Uzdrowiskowy charakter z cudownym mikroklimatem i bogatą bazą noclegową zachęca narciarzy i amatorów czynnego wypoczynku. To ważne miejsce na mapie Polski z bogata historią i przepiękną przyrodą warte odwiedzenia o każdej porze roku.

Top